Blog

Představte si, že potkáte člověka, kterému udělali všechny možné zdravotní testy. Vzali vzorky krve, vyhodnotili hladiny vitamínů a prvků, biochemický profil, změřili kostní hustotu, udělali hormonální testy, spirometrii, změřili markery na rakovinu.. Cokoliv si dokážete vymyslet. Vše je v pořádku.

Psychoanalýza, KBT, Gestalt, Narativ, Humanistický, PCA, Solution Focus, ACT, Integrativní, Existenciální, Biosyntéza, Systemika, Pesso Boyden atd. atd. atd... Přístupů jsou desítky! Někdy jsou mezi směry jen drobné rozdíly, jindy stojí na úplně jiné filozofii. Uf!

Pro mnohé lidi může být psychoterapie nebo návštěva psychologa velkým strašákem. Stále se setkávám s přesvědčeními, že tuto formu pomoci vyhledává jen někdo, kdo je blázen nebo slaboch. Někteří lidé se bojí stigmatu, případně, že by jim návštěva odborníka mohla v budoucnu přinést problémy - kdyby se to dozvěděla rodina nebo v práci. Je to škoda,...

V poslední době možná slýcháte od kamarádek nebo na sociálních sítích o tom, jak je psychoterapie úžasný pomocník na cestě ke spokojenějšímu a vyrovnanějšímu životu. Možná se taky ptáte: "Co to vlastně je? Je to pro mě? Jak mi může pomoci?" Dnes se vám to pokusím srozumitelně vysvětlit.

Stáhněte si zdarma e-book Jak si poradit se stresem a úzkostí - praktická a ověřená cvičení pro regulaci nervového systému, klid a rovnováhu.